biznes

Czym są gabiony?

Opublikowany przez Maria Balicka | 2018/02/06

(...) Gabion- słowo pochodzenia włoskiego (gabbione- dosłownie duża klatka), ale czym są gabiony? Są to prostopadłościenne fragmenty budowlane, zazwyczaj w formie kosza z prętów i siatki stalowej wypełnione różnymi kamieniami tj: kamienie polne, otoczaki granit, gnejs lub bazalt. Kompozycje współczesne często używają kule i bryły ze szkła kolorowego (nie raz podświetlane) co powoduje bardzo ciekawe efekty wizualne. Znajdują naprawdę szeroki wachlarz zastosowań m.in.: Do podpór ziemnych, zarówno w budownictwie wodnym jak i lądowym, które wykorzystywane są jako zabezpieczenie lub zbudowanie różnego rodzaju stromizn i pochyłości, geo-techniczne struktury wsporcze i oporowe, umocnienia brzegów zbiorników wodnych.Zdarza się także stosowanie gabionów w militariach stosowane przy konstrukcjach okopów. Pojawiają się często w projektach architektonicznych, ponieważ jedyne ograniczenia a propos gabionów to kreatywność architekta. Popularne jest tworzenie płotów, ławek, rzeźb oraz stawiania elewacji m.in: klombów, donic i ogrodów.     Nowatorski, a (...)

Słowa kluczowe: biznes, produkcja

Słowa kluczowe: biznes, produkcja

Serwis pomp jednym z liderów na rynku

Opublikowany przez Anna Toczyłko | 2017/11/27

(...) Ostatnimi czasy w Polsce oraz na terenie Europy Środkowo-Wschodniej zauważa się wzmożony rozwój jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu, jaką stanowi produkcja oraz profesjonalny serwis pomp. Prace nad innowacyjnością tych urządzeń rozpowszechniły ich ideę do tego stopnia, że jako skuteczne rozwiązania konstrukcyjne stosowane są nie tylko na polskim, (...)

Słowa kluczowe: biznes, maszyny, pompy, produkcja, przemysł

Słowa kluczowe: biznes, maszyny, pompy, produkcja, przemysł

Powłoki

Opublikowany przez Maciej Lis | 2017/10/03

(...) Odpowiednie zabezpieczenie elementów urządzeń i maszyn jest bardzo ważną kwestią. Powinniśmy zwrócić na to szczególnie dużą uwagę jeśli inwestujemy dużo w maszynę. Kluczowym pytaniem jest jakie właściwości mają powłoki antykorozyjne. Zapewniają, że będziemy mogli użytkować maszynę przez bardzo długi czas. Nie musimy obawiać się awarii czy jakichkolwiek uszkodzeń. Taka powłoka zapobiega rdzewieniu i niszczeniu elementów (...)

Słowa kluczowe: biznes, powłoki techniczne, produkcja, przemysł

Kilka pojęć z zakresu przemysłu

Opublikowany przez Maria Balicka | 2017/09/12

(...) Spawanie jest procesem, za pomocą którego trwale łączy się przedmioty - zazwyczaj metalowe - za pomocą stopienia przylegających do siebie powierzchni albo z pomocą dodatkowego spoiwa, które po wystygnięciu krzepnie. Nic dziwnego więc, że powoduje ono drobne zniszczenia, a także trudne do usunięcia bruzdy na wierzchniej warstwie materiałów. Spoiny spawalnicze poddaje się jednak procesowi takiemu jak czyszczenie (...)

Słowa kluczowe: biznes, produkcja, przemysł, usługi

Słowa kluczowe: biznes, produkcja, przemysł, usługi

Typy i rodzaje smarownic

Opublikowany przez Maciej Lis | 2017/07/29

(...) Programowanie tych nieco bardziej zaawansowanych smarownic, które są sterowane mikroprocesorowo, może się odbywać przy pomocy różnego typu aplikacji. Najczęściej jest to jednak obecnie komputer PC w hali produkcyjnej. Wtedy dochodzi też do obliczania interwałów oraz częstotliwości samego dosmarowywania. Dobór typu smarownicy do konkretnego zastosowania polega w największej mierze na doborze zarówno rodzaju smaru, jak i metody jego wyciskania z pojemnika. Może się ona odbywać na kilka różnych sposobów. Najczęściej jest to sprężyna, gaz oraz napęd elektromechaniczny. Ważny jest też dobór sterowania zewnętrznego lub istnieje możliwość także jego braku oraz szybkość działania i pojemność urządzenia. Pojemność jest to prostu czas jego działania do wyczerpania smaru tylko i wyłącznie. Uszczelnienia (...)

Słowa kluczowe: biznes, produkcja

Słowa kluczowe: biznes, produkcja

Przemysłowa obróbka powierzchni detali

Opublikowany przez Maciej Lis | 2016/09/04

(...) Każda rzecz, która została wyprodukowana, dostarczona do sklepów i wreszcie trafiła do naszych rąk - musiała być wcześniej przeprowadzona na niej obróbka. To działanie ma na celu nadawanie nowych cech danemu przedmiotowi, które są zgodne z założeniami technologii (np: wymiarów, gładkości, twardości).Istnieją różne rodzaje obróbek: plastyczna (np: gięcie, cięcie, kucie, walcowanie), chemiczna, cieplna, spajanie (np:spawanie, lutowanie, klejenie), mechaniczna (np: wiercenie, gwintowanie, szlifowanie, dłutowanie, struganie). Wszystkie przedmioty w odlewni zanim zamienią (...)

Słowa kluczowe: biznes, produkcja, przemysł

Słowa kluczowe: biznes, produkcja, przemysł

Przewierty podziemne

Opublikowany przez Maciej Lis | 2016/09/02

(...) Różnego rodzaju instalacje muszą być położone pod ziemią, układa się je w takim  miejscu, aby nikomu nie przeszkadzały i aby same nie były ciągle uszkadzane. Kiedyś kopano ogromne i długie rowy, układano tam przeróżne instalacje, zajmowało to dużo czasu, wkładano w to dużo pracy i koszt takich realizacji też nie był mały.Dzisiaj, wraz z rozwojem nowoczesnej techniki, opracowano nowe metody wykopów pod wszelkiego rodzaju instalacje. Przewierty sterowane to bez wykopowa forma układania różnego rodzaju instalacji podziemnych. Takie przewierty stają się coraz bardziej popularne, a ich zastosowanie jest już bardzo częste podczas różnego rodzaju budów.Koszty takich robót są o wiele niższe niż koszty tradycyjnych, wcześniejszych metod, przewierty sterowane wykonuje się pod naturalnymi przeszkodami i pod wszelkiego rodzaju wykonanymi inżynierskimi zadaniami, takimi na przykład jak drogi czy tory kolejowe.Metoda przewiertów jest proekologiczna i coraz to bardziej powszechna.Istnieją specjalistyczne firmy, które zajmują się tylko i (...)

Słowa kluczowe: biznes, produkcja

Słowa kluczowe: biznes, produkcja

Co wiedzieć powinieneś o IFS Food?

Opublikowany przez Maciej Lis | 2016/05/01

(...) IFS Food (International Food Standard) to Międzynarodowy Standard Żywności, którego głównym celem jest bezpieczeństwo i ochrona jakości produktów, które trafiają do konsumentów. Do tych najpopularniejszych kategorii należą: drób, mięsa czerwone i białe, ryby, szeroko pojęty nabiał wraz z jajami, owoce, warzywa, produkty zbożowe (w tym przekąski), napoje, tłuszcze, produkty suche czy żywność dla zwierząt. Powstały w 2002 roku w Niemczech dziś ceniony, uznawany i rozpoznawany na całym świecie.Co obejmuje IFS?Tak naprawdę IFS obejmuje wszystkie obszary działania zakładów produkcyjnych. Począwszy, bowiem od (...)

Słowa kluczowe: biznes, produkcja, przemysł

Słowa kluczowe: biznes, produkcja, przemysł

Urządzenia dźwignicowe i ich konserwacja

Opublikowany przez Maciej Lis | 2015/10/22

(...) Urządzenia dźwigowo – transportowe służące do pionowego lub poziomego przenoszenia ładunków, ludzi czy zwierząt w ruchu przerywanym i na niezbyt wielkie odległości nazywamy urządzeniami dźwignicowymi. Urządzenia dźwignicowe należą do grupy nośników transportu bliskiego zaś ich wykorzystanie wymaga stosownych kwalifikacji. Dzieli się je na urządzenia proste i złożone, do pierwszej grupy należą takie maszyny jak: dźwignia prosta, żuraw, kołowrót czy suwnica. Drugą grupę stanowią zespoły urządzeń takie jak: suwnica-żuraw-wózek. O ile dźwignice proste możemy spotkać praktycznie na każdym placu budowy, o tyle urządzenia złożone spełniające bardzo określone zadania, stąd ich wykorzystanie ogranicza się na przykład do portów czy (...)

Słowa kluczowe: biznes, maszyny, produkcja

Słowa kluczowe: biznes, maszyny, produkcja

Lutowanie elementów na PCB

Opublikowany przez Maria Balicka | 2015/10/11

(...) Sposób stałego łączenia metalowych elementów nazywane jest lutowaniem. Proces ten przebiega przy udziale spoiwa nazywanego lutem. Postępowanie w czasie lutowania powinno przebiegać zgodnie z zasadą, że temperatura musi być wyższa od temperatury lutu i niższa od temperatury lutowanych elementów.W czasie lutowania substancje lutujące wnikają w szczeliny miedzy lutowanymi elementami, zaś mikroskopowe pory lutowanego materiału wypełniane są poprzez zwilżenie powierzchni lutem. Materiał lutujący podczas wykonywania łączenia zwilża powierzchnie lutowanych elementów i wytwarza wiązania metaliczne pomiędzy lutem i materiałem lutowanym. W (...)

Słowa kluczowe: biznes, elektronika, produkcja

Słowa kluczowe: biznes, elektronika, produkcja

Odzież w zastosowaniach roboczych

Opublikowany przez Anna Toczyłko | 2015/07/22

(...) pranie odzieży roboczej to strata czasu i pieniędzy wydanych na proszki, prąd i wodę. Ale jest inne rozwiązanie, które warto rozważyć. Pralnia samoobsługowa Czystaodziez.com to możliwość niedrogiego czyszczenia odzieży roboczej twoich pracowników. Ogólne koszty prania ubrań roboczych w takiej pralni są niewielkie. Czy jest to bardziej (...)

Słowa kluczowe: bhp, biznes, produkcja, przemysł, usługi

Słowa kluczowe: bhp, biznes, produkcja, przemysł, usługi
Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 marzec 2018 luty 2018 styczeń 2018 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 wrzesień 2016 maj 2016 październik 2015 lipiec 2015