Czym są gabiony?


tagi: biznes, produkcja

Gabion- słowo pochodzenia włoskiego (gabbione- dosłownie duża klatka), ale czym są gabiony? Są to prostopadłościenne fragmenty budowlane, zazwyczaj w formie kosza z prętów i siatki stalowej wypełnione różnymi kamieniami tj: kamienie polne, otoczaki granit, gnejs lub bazalt.

Kompozycje współczesne często używają kule i bryły ze szkła kolorowego (nie raz podświetlane) co powoduje bardzo ciekawe efekty wizualne. Znajdują naprawdę szeroki wachlarz zastosowań m.in.:
Do podpór ziemnych, zarówno w budownictwie wodnym jak i lądowym, które wykorzystywane są jako zabezpieczenie lub zbudowanie różnego rodzaju stromizn i pochyłości, geo-techniczne struktury wsporcze i oporowe, umocnienia brzegów zbiorników wodnych.Zdarza się także stosowanie gabionów w militariach stosowane przy konstrukcjach okopów.
Pojawiają się często w projektach architektonicznych, ponieważ jedyne ograniczenia a propos gabionów to kreatywność architekta. Popularne jest tworzenie płotów, ławek, rzeźb oraz stawiania elewacji m.in: klombów, donic i ogrodów.     Nowatorski, a jednocześnie naturalny wygląd to jedna z największych zalet konstrukcji gabinowych. Opracowanie dobrego designu zazwyczaj jest gwarancją, że efekt końcowy będzie zadowalający, a posesja zyska dodatkowe walory estetyczne.
Należy także pamiętać o innych cechach tych konstrukcji- wytrzymałość, trwałość oraz zdolność do tłumienia hałasu. Spełniają także wszelkie normy ekologiczne, nie stanowią zagrożenia ani nie wymagają konserwacji. Postawione w każdym miejscu przyciągają wzrok i wpasowują się tak naprawdę wyglądem w każdy rodzaj stylu architektonicznego. Jest to rozwiązanie zarówno funkcjonalne jak i atrakcyjne oraz designerskie.
Więc gdzie haczyk? Czy jest nim cena? Częściowo. Ceny będą się różnić w zależności od stopnia skomplikowania projektu. Jeden komplet w zależności od wymiarów kosztuje od 30 do 230 złotych plus koszty wypełnienia.       Jakkolwiek do tego nie podchodzić jest to naprawdę ciekawa propozycja, która warto rozważyć w czasie aranżowania zabudowania wokół swojego domu czy ogrodu.
Źródło: http://www.uhrs.pl

Fotografie:
biznes
produkcja
biznes, produkcja

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT

W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.

rss icon Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.

rss icon Polacy mają gen przedsiębiorczości

Polacy są jednym z najbardziej przedsiębiorczych narodów na Europie. Potwierdzają to badania ankietowe.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 marzec 2018 luty 2018 styczeń 2018 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 wrzesień 2016 maj 2016 październik 2015 lipiec 2015