Kilka pojęć z zakresu przemysłu


tagi: biznes, produkcja, przemysł, usługi

Spawanie jest procesem, za pomocą którego trwale łączy się przedmioty - zazwyczaj metalowe - za pomocą stopienia przylegających do siebie powierzchni albo z pomocą dodatkowego spoiwa, które po wystygnięciu krzepnie.

Nic dziwnego więc, że powoduje ono drobne zniszczenia, a także trudne do usunięcia bruzdy na wierzchniej warstwie materiałów. 
Spoiny spawalnicze poddaje się jednak procesowi takiemu jak czyszczenie spawów, dzięki któremu usuwa się powstałe przebarwienia, poprawiając wygląd metalu. Do tego celu używa się specjalistycznych urządzeń oraz złożonych substancji chemicznych. Korki silikonowe Korki tego typu są produkowane z silikonu. Charakteryzują się dużą trwałością, a także znaczną odpornością mechaniczną. Ze względu na swój złożony skład, korki silikonowe wyróżniają się również właściwościami uszczelniającymi. Z tego też powodu w przemyśle wykorzystuje się je do wszelkiego rodzaju uszczelnień oraz maskowania na przykład widocznych gwintów - zajrzyj na stronę: http://www.sariv.pl
Często stosuje się je również w procesach lakierowania proszkowego, elektro-powlekania oraz anodyzowania. Nitonakrętki Nitonakrętki to jeden z najskuteczniejszych i najczęściej używanych elementów podczas montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji i nie tylko. 

Ich budowa umożliwia bowiem na przykład na wprowadzenie wysoko obciążonych gwintów nawet w cienkie elementy, które nie cechują się znaczną wytrzymałością. Największą zaletą nitonakrętek według specjalistów jest jednak szybki i łatwy w automatyzacji montaż, który wykonuje się za pomocą specjalistycznej nitownicy, jaka jeszcze szybciej i skuteczniej usprawnia cały proces technologiczny.

Fotografie:
biznes
produkcja
przemysł
usługi
biznes, produkcja, przemysł, usługi

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 marzec 2018 luty 2018 styczeń 2018 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 wrzesień 2016 maj 2016 październik 2015 lipiec 2015