Wykorzystanie krawędziarki CNC do obróbki blach


tagi: gięcie blach, obróbka metali

Podstawowymi metodami obróbki blach stalowych jest ich cięcie i gięcie.

Obie operacje realizowane są na przemysłową skalę przy pomocy specjalistycznych maszyn. Do takich z całą pewnością należą nowoczesne, w pełni automatyczne, sterowane elektronicznie, prasy krawędziowe CNC. Cały proces produkcyjny zaczyna się od pobrania arkusza blachy o znormalizowanych wymiarach z magazynu blach i przetransportowaniu go na stanowisko obróbki. Z uwagi na duże gabaryty i znaczny ciężar takiego arkusza, umieszczany jest on na krawędziarce przy pomocy specjalnych dźwigników lub ręcznie z użyciem specjalistycznych przyssawek, umożliwiających podniesienie i ustawienie arkusza blachy w odpowiednim miejscu.  
To odpowiednie miejsce, jak również powtarzalność operacji dla kolejnych arkuszy, definiowane jest przez programistę danej maszyny i realizowane za pomocą systemu ograniczników i odbojników, które zapobiegają niewłaściwemu umieszczeniu arkusza oraz jego ewentualnemu przesunięciu się podczas pracy obrabiarki. Gięcie blach to operacja bardzo precyzyjna. Złe ustawienie arkusza blachy w maszynie spowoduje nieodwracalne załamanie materiału i niemożność naprawienia wadliwego detalu. Potrzebna jest zatem ogromna precyzja i doświadczenie operatora CNC. Obróbka metali to zagadnienie bardzo ważne z punktu widzenia również bezpieczeństwa pracy. Prasy krawędziowe posiadają ogromną moc, aby sprostać zadaniu gięcia blach o grubościach dochodzących nawet do 13mm. 

Moc gięcia dochodzi nawet do 600t co przekłada się na nacisk około 150t na 1mb giętego materiału. Aby cała operacja została wykonana bezpiecznie i zgodnie z przepisami BHP prasa krawędziowa posiada dwa przyciski oddalone od siebie na odpowiednią odległość. Uruchomienie maszyny następuje dopiero po naciśnięciu przez operatora obu przycisków jednocześnie i przytrzymaniu na okres gięcia. Takie rozwiązanie techniczne zapobiega przypadkowem uruchomieniu maszyny podczas, gdy operator trzyma arkusz blach lub manipulkuje przy krawędziarce.
Po więcej informacji zajrzyj na stronę www

Fotografie:
gięcie blach
obróbka metali
gięcie blach, obróbka metali

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

rss icon Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł

Ponad 717 tys. zł z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych muszą zwrócić beneficjenci programu 500 plus na Wielkopolsce. Główną przyczyną decyzji o zwrocie świadczenia był przekroczenie kryterium dochodowego.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 marzec 2018 luty 2018 styczeń 2018 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 wrzesień 2016 maj 2016 październik 2015 lipiec 2015