Zawory pływakowe dla przemysłu


tagi: przemysł, zawory, bezpieczeństwo

Zawory pływakowe służą do regulacji cieczy w zbiornikach otwartych i zamkniętych przy ich napełnianiu lub opróżnianiu.

Często używa się ich także do napełniania zbiorników. A na czym polega ich praca? Kiedy dana ciecz osiągnie zamierzony wcześniej poziom zawór zamyka się i - dopóki poziom cieczy nie opadnie - pozostaje w takim właśnie stanie.

Można wyróżnić kilka rodzajów zaworów pływakowych. Są to np. zawór pływakowy prosty, kątowy lub gwintowy.
Po więcej informacji zobacz tutaj
Zawory pływakowe wykorzystywane są głównie w instalacjach wodnych oraz sieciach ciepłowniczych, energetycznych i przeciwpożarowych, a także innych instalacjach wykorzystujących obojętnie chemicznie płyny.
Obecnie zawory pływakowe to produkty o bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości. Mogą one zwykle pracować w temperaturze wahającej się nawet od około -10 do +200 stopni Celsjusza. Wykonywane są najczęściej z materiałów odpornych na korozję czy kwasoodpornych i dzięki temu są charakteryzują się naprawdę długą eksploatacją. Często nie wymagają one żadnej konserwacji i są produktami bezpiecznymi ekologicznie. Zazwyczaj są one po prostu niezbędną częścią pewnych instalacji. 
Przy montażu koniecznych jest wiele części do zaworów takich jak wkład, uszczelki czy inne akcesoria. One również często charakteryzuję się bardzo wysoką jakością. Ważne jest jednak aby dany zawór montował dla nas odpowiednio wykwalifikowany profesjonalista, który będzie się dobrze znał na swojej pracy i będzie wiedział jakie dokładnie części są mu niezbędne do prawidłowej instalacji zaworu.
Zawory pływakowe dostępne obecnie na rynku to produkty najwyższej jakości, które spełniają wszelkie wymagania klientów.

Fotografie:
przemysł
zawory
bezpieczeństwo
przemysł, zawory, bezpieczeństwo

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

kwiecień 2018 marzec 2018 luty 2018 styczeń 2018 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 wrzesień 2016 maj 2016 październik 2015 lipiec 2015